You are currently viewing <i>Finał VII Wojewódzkiego Dyktanda o Złote Pióro Henryka Sienkiewicza.</i>

Finał VII Wojewódzkiego Dyktanda o Złote Pióro Henryka Sienkiewicza.

Nawet niespodziewany atak zimy nie przeszkodził w rozegraniu zawodów finałowych VII Dyktanda. Do Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie w dniu 15 grudnia 2022 przybyli najlepsi znawcy zasad pisowni polskiej z powiatu łańcuckiego i Przeworska, i stanęli do rywalizacji o tytuł Mistrza Ortografii. Mimo licznych pułapek polszczyzny, uczestnicy znakomicie poradzili sobie z tekstem dyktanda. Zwyciężyła Martyna Preisner ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku (opiekunka p. Renata Nadłonek), II miejsce wywalczyła Alicja Rzepka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białobrzegach (opiekun p. Renata Tomaszek), III miejsce zaś Weronika Ślęk również uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku (opiekunka p. Renata Nadłonek). Oprócz dyplomów i nagród Uczestnicy Dyktanda i ósmoklasiści z łańcuckich szkół podstawowych mieli okazję uczestniczyć w spektaklu Teatru spod Lipy pt. Romantycznie. Sądząc po burzy braw nasi szkolni aktorzy zyskali uznanie widowni. Było to równocześnie podsumowanie Roku Romantyzmu Polskiego ogłoszonego przez Sejm RP.
Zwycięzcom, uczestnikom i ich nauczycielom polonistom szczerze gratulujemy!
Mamy nadzieję, że i w następnej edycji Dyktanda dopiszą uczestnicy ze szkół podstawowych powiatów łańcuckiego i przeworskiego.