You are currently viewing Sienkiewiczacy rozpoczynają rok szkolny 2022/2023

Sienkiewiczacy rozpoczynają rok szkolny 2022/2023

Zgodnie ze szkolną tradycją po Mszy św. w kościele farnym uczniowie I LO zebrali się na szkolnym dziedzińcu, wokół sędziwej, dostojnej lipy. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, w obecności sztandaru szkoły. Pani Dyrektor Maria Buk-Kalinowska w ciepłych słowach powitała zaproszonych gości, kadrę profesorską oraz sienkiewiczowską młodzież, informując przy tym, co nowego czeka nas w nowym roku. Pani Jadwiga Sebzda, nauczyciel chemii, otrzymała nominację na stanowisko wicedyrektora szkoły. Wicestarosta Łańcucki Pani Barbara Pilawa-Kraus, w imieniu własnym i władz lokalnych, życzyła całej społeczności szkolnej sukcesów oraz wręczyła stypendia uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce w ubiegłym roku szkolnym. Druga część akademii poświęcona była 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Program słowno-muzyczny przygotowała klasa 2a, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Szmuc. Wierszem i nastrojową piosenką przypomniane zostały tamte wojenne dni, ze szczególnym podkreśleniem czasu wojny i okupacji w miasteczku Łańcut i okolicy.