You are currently viewing Szczęśliwej drogi, już czas… Pożegnanie Maturzystów

Szczęśliwej drogi, już czas… Pożegnanie Maturzystów

Oj, działo się, działo w naszej kochanej Szkole!
Jeszcze nie umilkły salwy śmiechu podczas Dnia Samorządności, a już niektórzy ronili łezkę żegnając się z I Liceum! Zanim abiturienci zdążyli podziękować swym profesorom i przyjąć od społeczności Sienkiewiczowskiej życzenia połamania piór na maturze i szczęśliwej drogi w dorosłość, a już ósmoklasiści zawitali w Szkole pod Lipą, by podczas Dnia Otwartego na własne oczy zobaczyć I Liceum od podszewki!
Ale – po kolei!
Dnia 29 kwietnia br. uczniowie rocznika 2003 stali się abiturientami kończąc trzyletni pobyt u Sienkiewicza. Po mszy św. w ich intencji odprawionej przez ks. Tomasza Dzioba, w podwojach Szkoły spotkali się z Dyrekcją, swoimi Profesorami i przedstawicielami społeczności uczniowskiej. Słowa podziękowania, życzenia sukcesu maturalnego i mądrych wyborów w nadciągającej szybkimi krokami dorosłości usłyszeli od pani Marii Buk – Kalinowskiej, dyrektor I Liceum. Samorząd szkolny i młodsi koledzy pożegnali odchodzące cztery klasy krótkim programem, w którym między innymi zaprezentowali historię rocznika zapisaną w fotografii, zaś wychowawcy wręczyli świadectwa ukończenia szkoły i zapewne z rozczuleniem pożegnali swych podopiecznych.
Trzymamy za Was kciuki, Drodzy Maturzyści!
Pani Matura niech łaskawą Wam będzie, a Wam przez pilną naukę jeszcze niech mądrości przybędzie!
Powodzenia na maturze!
Szczęśliwej drogi, już czas!