You are currently viewing Podsumowanie Jubileuszowego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Podsumowanie Jubileuszowego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

17.06.2021 roku w Przemyślu odbyło się uroczyste zakończenie Jubileuszowej XXV Edycji Finału Diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Archidiecezji Przemyskiej. Wzięli w nim udział uczniowie naszego Liceum – Weronika Inglot /2cg/ i Bartłomiej Markowski /1d/ – finaliści etapu ogólnopolskiego.

W spotkaniu uczestniczyli honorowi goście: ks. prof. Stanisław Haręzga – biblista przemyski oraz zastępca dyrektora Regionu Lubelsko – Rzeszowskiego KSCCH Krzysztof Sterkowiec.

Po modlitwie i ciepłych słowach gości, laureatom wręczono dyplomy i nagrody oraz podziękowania za trud i pełnię otwartości serc w Jubileuszowe Dzieło OKWB.

W tym roku ze względu na pandemię konkurs odbywał się on-line. Nie przeszkodziło to jednak uczestnikom spotkać się z Osobą, Jezusem Chrystusem. Bo czytanie i wnikanie w Pismo Święte to nie „poszukiwanie świętego Graala”, ale przyjęcie postawy sługi wobec Słowa Bożego.